Stawiamy na zielone! Ekologiczne rozwiązania w „Domu z serca”

Dokładamy wszelkich starań, aby każdy z naszych projektów był realizowany w myśl zasad zrównoważonego rozwoju. W tym celu zdecydowaliśmy się na zastosowanie w „Domu z serca” ekologicznych rozwiązań takich jak instalacja paneli fotowoltaicznych oraz montaż pompy ciepła.

Zamontowane materiały i produkty sprawią, że dom w Brusach będzie bezpieczny dla środowiska i komfortowy dla jego mieszkańców. Co istotne, rodzina pani Iwony i pana Krzysztofa będzie mogła całorocznie korzystać w zasadzie z darmowego zielonego prądu! W realizacji pomysłu Budimex wsparła firma Sun Sol zajmująca się instalacją paneli fotowoltaicznych oraz świadcząca kompleksowe usługi z zakresu projektowania i realizacji tego typu systemów.

– Możliwość wzięcia udziału w kolejnej odsłonie akcji „Dom z serca” to dla SunSol ogromny zaszczyt. Cieszymy się, że w ramach projektu dołożyliśmy swoją cegiełkę w postaci kompleksowej budowy instalacji fotowoltaicznej o mocy 10 kWp. Wybudowany przez nas system pozwoli całorocznie zasilać dom Pani Iwony, Pana Krzysztofa oraz ich dzieci darmową i zieloną energią elektryczną. Zdecydowaliśmy się na pomoc, ponieważ charakter akcji „Dom z serca” wpisuje się w misję SunSol, którą jest pozostawienie czystego środowiska dla przyszłych pokoleń. Może się to zadziać właśnie dzięki takim przedsięwzięciom, które nie dość, że pozwalają nam nieustannie redukować emisję CO2 to dodatkowo niosą pomoc osobom, które jej potrzebują – wyjaśnia Radosław Błoński, Key Account Manager z firmy Sun Sol.

W realizacji projektu „Dom z serca” Sun Sol wsparła firma Corab, która dostarczyła kompletną konstrukcję montażową wysokiej jakości. Zamontowana konstrukcja będzie przez wiele lat stanowiła solidną podporę dla zainstalowanych modułów fotowoltaicznych.

Sun Sol zaraża swoim zaangażowaniem i dobrym sercem również innych partnerów biznesowych. Do udziału w projekcie firma zaprosiła spółkę GoodWe, która przekazała Rodzinie nowy inwerter hybrydowy – serce całego systemu. Jest to inteligentne urządzenie, które łączy w sobie funkcje falownika, regulatora solarnego oraz regulatora ładowania i stanowi kluczowy element każdej instalacji fotowoltaicznej.

Za kompleksową realizację przedsięwzięcia, w tym wizję lokalną oraz przygotowanie projektu,  odpowiada w całości zespół Sun Sol. Profesjonalny montaż to dzieło wyspecjalizowanej ekipy mającej na swoim koncie instalacje na terenie całego kraju i poza jego granicami. Eksperci z firmy Sun Sol wykorzystując bardzo dużą powierzchnię działki w celu zwiększenia efektywności instalacji fotowoltaicznej postanowili umiejscowić ją na gruncie. Jak wiadomo korzyści z wykorzystywania odnawialnych źródeł energii są niepodważalne. Dzięki nim dom pani Iwony i pana Krzysztofa będzie mniej negatywnie oddziaływać na środowisko, a to z kolei sprawi, że życie w okolicy będzie przyjemniejsze i zdrowsze!

– Pragniemy życzyć całej rodzinie Pani Iwony i Pana Krzysztofa samych szczęśliwych chwil w nowym domu, dużo zdrowia oraz wielu słonecznych dni  – dodaje Radosław Błoński.