Historia

Życie pisze dla każdego różne scenariusze. Czasem sami potrzebujemy pomocy, a kiedy indziej los daje nam możliwości niesienia jej innym. My postanowiliśmy wykorzystać tę możliwość i wspólnie wziąć udział w niezwykłym projekcie, jakim jest akcja „Dom z serca”.

Beneficjentką naszego projektu jest Pani Magda – ma piętnaścioro dzieci. Ze względu na ciężką sytuację materialno-społeczną oraz trudne warunki mieszkaniowe Pani Magdzie groziła utrata dzieci i umieszczenie ich w placówce opiekuńczej. By tego uniknąć, została ona zobowiązana do jak najszybszego znalezienia innego, odpowiedniego dla swojej rodziny lokum. Było to dla niej warunkiem nieosiągalnym. Prezes Budimeksu, poruszony tą historią zdecydował, że firma sfinansuje budowę domu dla Pani Magdy, w którym znajdzie się odpowiednia przestrzeń dla każdego członka tej rodziny. W ten sposób powstał projekt pod nazwą „Dom z serca” – bo to właśnie z serca zrodziła się nasza inicjatywa. Prace ruszyły pełną parą, a do grona firm chętnych do wsparcia projektu dołączały kolejne. Dziś są już z nami: OBI, RTVEuroAGD, MDD, Black Red White, Candellux, AkzoNobel, Dyckerhoff Polska Sp. z o. o., Procontent, Komunikacja Plus.

Nad całym projektem współpracujemy wszyscy razem, łącząc nasze siły, możliwości i przede wszystkim serca, by pomóc rodzinie Pani Magdy.

Dlaczego to robimy?

Budimex od lat działa w oparciu o społeczną odpowiedzialność realizując szereg działań na rzecz społeczności lokalnych. Zawsze po każdej budowie, którą realizujemy zostawiamy po sobie coś trwałego i dobrego dla ludzi i społeczności, którzy żyją w jej sąsiedztwie. Historia Pani Magdy i jej rodziny bardzo nas poruszyła i stała się impulsem do tego, by ten dobry ślad zostawić właśnie w Wierzbicy w postaci nowego, bezpiecznego domu. Tak powstała akcja „Dom z serca”. Nowy dom dla Pani Magdy powstaje w bardzo szybkim tempie. To wszystko po to, by rodzina jak najszybciej mogła zamieszkać w godziwych warunkach.

Decyzja o udziale w projekcie „DOM Z SERCA” była błyskawiczna. Od razu wiedzieliśmy, że chcemy brać w tej wspólnej inicjatywie udział. Każdy kto ma możliwość powinien dzielić się swoimi dobrami z innymi, dać coś od siebie. Dzięki temu projektowi mamy realny wpływ na poprawę losów drugiej osoby, losów Pani Magdy i jej dzieci. Wierzymy, że ta inicjatywa będzie punktem zapalnym do dalszych działań i zaangażuje wielu ludzi i firmy do podobnych akcji. Razem możemy zrobić naprawdę wiele. Dobro powraca.

Od wielu lat RTV EURO AGD angażuje się w działania zakresu odpowiedzialności społecznej, które są integralną częścią naszej kultury organizacyjnej. Chętnie wspieramy projekty, które w istotny sposób wpływają na poprawę sytuacji konkretnych osób, stąd także nasza obecność w inicjatywie „Dom z serca”. Cieszymy się, że mogliśmy zaangażować się w ten projekt wraz z innymi firmami, dla których równie ważne jak dla nas jest niesienie pomocy i wrażliwość społeczna.

Nasza odpowiedź na pytanie o udział w tym programie była natychmiastowa – tak! Przede wszystkim dlatego, że ten program bardzo mocno wpisuje się w nasze zaangażowanie w projekty społeczne. Dodawanie koloru to dla nas więcej niż pomalowanie ściany. Chcemy, aby dzięki naszej pomocy życie innych ludzi było bardziej pozytywne i inspirujące, jak to miało miejsce w wielu pomalowanych przez nas instytucjach, czy też miasteczkach. I bardzo ważne jest dla nas w tym programie to, że możemy być częścią zespołu partnerów, którzy razem mogą dokonać kolorowej zmiany.

Inicjatywa #DomZSerca od początku wzbudziła nasze zainteresowanie. Po zapoznaniu się z historią rodziny nie mieliśmy już żadnych wątpliwości i postanowiliśmy dołączyć do grona firm, które połączyły siły, by dać jej bezpieczny dom. Cieszymy się, że na potrzeby tego projektu będziemy mieli możliwość przekazać meble oraz dodatki, które cztery ściany zamienią w prawdziwe, ciepłe i przytulne miejsce do życia.

W OBI od lat działamy w duchu tworzenia lepszych domów i ogrodów. Na co dzień pomagamy w tym naszym klientom, dostarczając projekty i wyposażenie oraz oferując usługi według ich indywidualnych potrzeb. Dlatego projekt #DomZSerca od początku jest dla nas nie tylko pomocą konkretnej rodzinie, ale także pewnym symbolem. Gestem wsparcia udowadniamy, że można projektować wygodne i funkcjonalne przestrzenie skrojone na miarę potrzeb każdej rodziny.

Dodatkowo udziałem w akcji chcemy inspirować innych do działania w swoim otoczeniu. Chcemy zwrócić uwagę, że wystarczy się rozejrzeć, zainteresować lokalnymi potrzebami, aby dostrzec jak wiele dobrego możemy zrobić. Wierzymy, że dzieląc się swoją ekspercką wiedzą i tym co mamy najlepszego w naszym asortymencie, możemy wspólnie zmieniać świat na lepsze, dodatkowo wywołując uśmiech na twarzach naszych beneficjentów.

W PORTA wiemy, jak ważne jest dawanie czegoś od siebie. Dlatego od wielu lat wspieramy lokalnie i globalnie. Rok 2020 pokazał, że dzięki wspólnemu działaniu, możemy stworzyć coś dobrego. Nie mogliśmy więc przejść obok tego projektu obojętnie. Z przyjemnością dołączamy swoją cegiełkę do budowy nowego domu dla potrzebującej rodziny.

Partnerzy

Chcesz dołączyć do projektu? Zapraszamy do kontaktu: