Połączyła nas chęć pomocy – wywiad z firmą PORTA

PORTA jest jednym z partnerów, którzy otworzyli swoje serca i dołączyli do projektu Dom z serca. Dzięki ich wsparciu w domu Pani Magdy zamontowane zostaną białe drzwi Porta VECTOR Premium, które idealnie wkomponują się w jasną i optymistyczną kolorystykę wnętrz. O tym dlaczego firma zdecydowała się dołączyć do naszego projektu rozmawiamy z Panem Piotrem Chodakiem, PR i Digital Marketing Managerem.

Co było kluczowe dla PORTA w podjęciu decyzji o dołączeniu do akcji Dom z serca? 

Piotr Chodak: Wiemy, jak ważne jest dawanie czegoś od siebie. Rok 2020 pokazał nam szczególnie wyraźnie, jak ogromną wartość i siłę ma wspólne działanie. Dzięki niemu można osiągać więcej. Dom dla Pani Magdy to duży projekt. Bez współpracy i zaangażowania wielu marek prawdopodobnie nie udałoby się go zrealizować w tak krótkim czasie. Wiemy też doskonale, jak ważny dla każdego człowieka jest dom, czyli miejsce, gdzie czujemy się bezpiecznie i dobrze. Z wielką przyjemnością dołączyliśmy więc swoją cegiełkę do budowy nowego domu dla Pani Magdy i jej dzieci.

Co okazało się największym wyzwaniem przy tym projekcie?
PCH: Największym wyzwaniem był i nadal jest czas. Dopięcie formalności, analiza projektu domu i dopasowanie najlepszych rozwiązań wymaga czasu i skupienia. Na szczęście pierwszy etap udało się sprawnie zamknąć. Wszystko dzięki wsparciu architektki, który czuwa nad całą realizacją.

Jakie drzwi przekazali Państwo jako swoją „cegiełkę”?

PCH: Nasza oferta jest dość obszerna, więc zaproponowaliśmy te kolekcje, które w naszej opinii najlepiej się sprawdzą. W większości pomieszczeń zamontowane zostaną białe drzwi Porta VECTOR Premium. Idealnie wkomponują się w jasną, optymistyczną kolorystykę wnętrz. W garderobach architektka postawiła na drzwi łamane ALFA. Efektowne i wygodne rozwiązanie. Do łazienek przekażemy naszą nowość- białe ościeżnice regulowane Stalowa Porta SYSTEM. Uważamy, że to będzie strzał w 10kę przy tak dużej rodzinie.

Jak często w PORTA realizujecie Państwo tego typu projekty?

PORTA prowadzi wiele działań charytatywnych, natomiast pierwszy raz zaangażowaliśmy się w taki projekt jak Dom z serca, gdzie zaangażowanych jest wiele innych firm. Wszystkich nas połączyła chęć pomocy. Przy okazji chcielibyśmy podziękować firmie Budimex za zaproszenie do Domu z serca. PORTA DRZWI jest marką, która wzbudza zaufanie. Z czego oczywiście ogromnie się cieszymy. Traktujemy to jednak jako pewne zobowiązanie, dlatego praktycznie od początku istnienia firmy wspieramy lokalnie, a od pewnego czasu również globalnie – współpracując m.in. z UNICEF.