Druga edycja programu „Dom z serca”

Budimex ponownie połączy siły z innymi firmami w Polsce, aby dokończyć budowę, wyposażyć i przekazać dom ośmioosobowej rodzinie z miejscowości Brusy w województwie pomorskim w ramach drugiej edycji programu „Dom z serca”.

Pani Iwona i pan Krzysztof są małżeństwem od 13 lat, mają sześcioro dzieci, najmłodsze z nich ma niewiele ponad rok. Niestety, życie ich nie oszczędzało – dwoje dzieci jednocześnie zachorowało na białaczkę. Rodzina oprócz wyzwań związanych z chorobą dzieci i zapewnieniem im specjalnej opieki zmaga się z trudną sytuacją finansową. Jednak marzenie o własnym domu nie pozwalało im pozostać biernymi. Dzięki z trudem zaoszczędzonym środkom, na działce odziedziczonej przez panią Iwonę, małżeństwo rozpoczęło budowę domu jednorodzinnego. Niestety, z uwagi na brak funduszy, do tej pory udało się zrealizować tylko część prac budowlanych. Obecnie budynek znajduje się w stanie surowym, wykonano również konstrukcję dachu wraz z deskowaniem. Najpilniejsze jest dokończenie dachu, a także wstawienie okien, drzwi zewnętrznych oraz bramy garażowej, aby zimą móc prowadzić prace wykończeniowe.

Po zapoznaniu się z historią rodziny Budimex nie mógł pozostać obojętny i postanowił pomóc pani Iwonie i panu Krzysztofowi zrealizować marzenie o ich wspólnym „miejscu na ziemi” i dokończyć budowę oraz wyposażyć ich nowy dom do stanu „pod klucz”.

Dzięki temu wspaniałemu projektowi cała rodzina już na wiosnę przyszłego roku będzie mogła zamieszkać w swoim domu o powierzchni 120 m 2 . Pani Iwona i pan Krzysztof wraz z dziećmi przeprowadzą się ze swojego obecnego 3-pokojowego wynajmowanego mieszkania do 6-pokojowego domu z dwiema łazienkami i garażem.

Główny przekaz akcji „Dom z serca” to przede wszystkim chęć niesienia pomocy osobom mierzącym się z życiowymi trudnościami. Ciężka sytuacja pani Iwony i pana Krzysztofa była dla nas motywacją, aby po raz kolejny wyjść z inicjatywą i zorganizować akcję oraz wspólnie z Partnerami polepszyć warunki życia tej rodziny – mówi Cezary Mączka, Członek Zarządu Budimex SA.

19 października 2021 r. przedstawiciele firmy spotkali się z rodziną, aby zaprosić ją do II edycji programu „Dom z serca”. W czasie spotkania dzieci opowiedziały o swoich planach i marzeniach. Ewelina i Marietta marzą o własnych biurkach, przy których będą mogły rysować. Roksana chce zostać cukiernikiem. Szymon chciałby zostać piłkarzem, dlatego nie może się doczekać się pierwszych meczy na własnym podwórku, które planuje rozgrywać z młodszym bratem Adamem. Kasia nie może doczekać się wszystkiego, o czym mówiło jej rodzeństwo!

Już niedługo więcej szczegółów!