Dom z serca w Brusach wspiera już 14 sponsorów!

Budimex kolejny raz w szczytnym celu połączył siły z innymi firmami budowlanymi. W ramach akcji Dom z serca 2 firma buduje dom do stanu „pod klucz” dom dla ośmioosobowej rodziny z miejscowości Brusy w województwie pomorskim. To już drugi dom, który powstanie dla wielodzietnej rodziny żyjącej w trudnych warunkach ekonomicznych sfinansowany przez branżę budowlaną.

Jako pierwsza, na placu budowy pojawiła się firma ATUT RENTAL, która  dostarczyła ogrodzenie tymczasowe oraz zapewniła agregaty prądotwórcze na czas budowy.  Dzięki temu, już 20 grudnia 2021 r. w „Domu z serca” w Brusach ruszyły prace budowlane, które rozpoczęły się od montażu stolarki okiennej. Okna przekazała firma DRUTEX, która jako jedna z pierwszych podjęła decyzję o wsparciu akcji Budimeksu. – Pomaganie mamy we krwi. Od początku istnienia Drutex angażuje się w życie społeczne wspierając różnego rodzaju eventy czy akcje charytatywne. Dla nas niesienie pomocy innym jest po prostu zdrowym nawykiem. Z naszego doświadczenia mogę potwierdzić, że stwierdzenie „dobro – im więcej go dajesz tym więcej dostajesz” jest prawdziwe – mówi Leszek Gierszewski, założyciel i prezes DRUTEX S.A. Montaż stolarki okiennej wykonała lokalna Firma Rodzinna STOLTMANN.

W ukończeniu zadaszenia projekt „Dom z serca” wspiera firma CREATON, która przekazała doskonałej jakości dachówkę: -W filozofię i misję firmy CREATON Polska nierozerwalnie wpisana jest odpowiedzialność – odpowiedzialność za nasze produkty, zatrudnionych pracowników, ale także środowisko oraz otaczający nas świat. Dlatego też CREATON Polska postanowił włączyć się do akcji „Dom z serca”, z radością wspierając budowę domu dla Pani Iwony, Pana Krzysztofa i ich dzieci. Jesteśmy dumni, że możemy wziąć udział w tej szlachetnej inicjatywie, która ma szansę odmienić ich życie. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa, jakie gwarantuje własny dom – wyjaśnia Rafał Ziółtkowski, Doradca Handlowo-Techniczny CREATON Polska. Pokrycie dachu z zachowaniem najwyższych standardów i z dbałością o najmniejsze detale zostało wykonane przez generalnego wykonawcę firmę BUDHAUS, dzięki której Dom z serca został dodatkowo wyposażony w instalację odgromową!

W projekt jako jedna z pierwszych zaangażowała się również firma KELLERZdecydowaliśmy się wziąć udział w inicjatywie „Dom z serca” z kilku powodów. Pierwszy to taki, iż uważamy, że cel jest bardzo szczytny, a razem wspólnie z innymi firmami możemy zmienić czyjeś życie na lepsze. Po drugie ważna jest dla nas społeczna odpowiedzialność i dbanie o otoczenie na terenie którego pracujemy. A trzeci to taki, że mówimy w firmie, że „na gruntach Keller toczy się życie”. Nasze prace są zawsze „mało widoczne” więc teraz chcemy dołożyć cegiełkę do stabilnych fundamentów życia potrzebującej rodziny – mówi Magdalena Flakiewicz z firmy Keller.

Nowoczesne i ekonomiczne rozwiązania

 Budimex szczególna wagę przywiązuje do to tego, aby dom pani Iwony i pana Krzysztofa został wyposażony w ekologiczne rozwiązania, pozwalające obniżyć koszty jego użytkowania. Na tę potrzebę odpowiedziała firma DAIKIN, która wyposaży dom w pompę ciepła oraz instalację fotowoltaiczną. Doborem i montażem fotowoltaiki zajmą się specjaliści z firmy SunSol z Gdańska.W SunSol uważamy, że nie ma nic cenniejszego, niż ofiarowanie pomocy z potrzeby serca, szczególnie tym, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują. Zapewnienie bezpiecznego i ekologicznego domu wpisuje się idealnie w moją misję życiową, jak i wizję firmy SunSol. Nasz udział w projekcie będzie polegał na tym, że nieodpłatnie dobierzemy i wykonamy instalację fotowoltaiczną na domu pani Iwony i pana Krzysztofakomentuje Michał Kitkowski, Prezes Zarządu spółki SunSol.

Znów działamy razem!

Chęć współpracy przy drugiej edycji programu Dom z serca wyrazili ponownie stali przyjaciele projektu. FBSerwis SA zaoferował pomoc w zagospodarowaniu przestrzeni wokół domu  – Cieszymy się, że jako spółka z grupy Budimex ponownie możemy wesprzeć akcję charytatywną „Dom z serca”. Jako firma zaangażowana i społecznie odpowiedzialna, która działa na rzecz lokalnych społeczności, jesteśmy przekonani, że tego rodzaju inicjatywy są niezwykle ważne i potrzebne. Mamy nadzieję, że razem z pozostałymi partnerami projektu uda nam się spełnić marzeniePani Iwony i Pana Krzysztofa o posiadaniu własnego domu. Nie ma piękniejszego marzenia, niż to o stworzeniu dzieciom bezpiecznego miejsca, w którym będą mogły odkrywać i rozwijać swoje pasje – mówi Ferdynand Waliszewski, Dyrektor Dywizji Utrzymania Infrastruktury, członek zarządu FBSerwis SA.

Do akcji już po raz drugi do projektu dołączyła również Fundacja iSowaW naszej fundacji skupiamy się na działaniach, które podnoszą poziom edukacji dzieci, młodzieży i dorosłych. Pragniemy, aby uśmiech zagościł na twarzach dzieci pani Iwony i pana Krzysztofa. Dlatego zdecydowaliśmy się na instalację w ich nowym domu magicznego dywanu – to interaktywne urządzenie edukacyjne, które służy do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych dla dzieci – mówi Monika Chról, Dyrektor ds. Spraw Społecznych Fundacji Sowa.

Ponownie pomagać będzie firma Blue Energy Sp. z o.o., która przekaże rodzinie sprzęt IT  – Angażujemy się w szereg przedsięwzięć charytatywnych, dlatego też decyzja o udziale w 2 edycji akcji #DomZserca była natychmiastowa. Tak jak to miało miejsce w przypadku pierwszej edycji, tak i w tej chętnie damy coś od siebie. Cieszymy się, że razem z innymi partnerami możemy przyczynić się do poprawy życia Pani Iwony i Pana Krzysztofa. Warto pomagać. – mówi Michał Borucki, prezes zarządu Blue Energy.

Zamknięcie stanu surowego już blisko – co później?

W najbliższych tygodniach powstaną projekty wnętrza domu, a także zostanie do niego dostarczone wyposażenie, zapewniane przez kolejnych sponsorów. Już dziś, specjaliści z Castorama Polska pracują nad projektem łazienek i kuchni, które będą odpowiadały potrzebom rodziny. Castorama nie tylko zaprojektuje, ale także wyposaży te pomieszczenia, dostarczy również materiały, które pozwolą wykończyć podłogi w całym domu. O nowoczesne, funkcjonalne i wysokiej jakości oświetlenie Domu z serca zadba SIGMA POLSKA. Dzięki pomocy firmy MAGNAT dom nabierze kolorów wewnątrz i na elewacji zewnątrznej. Umeblowaniem pokoi dziecięcych zajmie się firma Meblik, która ma jeden ze swoich zakładów właśnie w Brusach. – Zaangażowaliśmy się w projekt „Dom z Serca” ponieważ potrzeby dzieciaków towarzyszą nam od momentu powstania firmy. Meblik zajmuje się w końcu produkcją mebli dla dzieci i młodzieży. Pomagamy dzieciom od wielu lat, tym razem przyszedł czas na pomoc rodzinie z Brus, której wyposażymy pokoje w nasze meble – mówi Bartłomiej Myzyk – Dyrektor Sprzedaży Meblik.