Historia

Pół roku temu przekazaliśmy pani Magdzie z Wierzbicy i jej piętnaściorgu dzieci „Dom z Serca”. Pokazaliśmy wtedy, że razem z naszymi Partnerami potrafimy dawać potrzebującym radość i nadzieję na lepszą przyszłość, zapewniając nowy, ciepły dom. Dziś znów pojawiła się możliwość na to, aby pomóc rodzinie, która potrzebuje wsparcia.

Pani Iwona i pan Krzysztof są razem od 13 lat. Poznali się będąc jeszcze nastolatkami – połączyła ich miłość i wspólne marzenie o dużej, szczęśliwej rodzinie. Dziś wychowują sześcioro dzieci: Roksanę, Mariettę, Ewelinę, Szymona, Katarzynę i Adama. Rodzina mieszka w Brusach, miejscowości położonej w Borach Tucholskich na południowych Kaszubach.

Niestety na życiu rodziny odcisnęła piętno choroba – w podobnym czasie u Eweliny i Szymona stwierdzono białaczkę. Oboje przeszli procedurę przeszczepu szpiku kostnego i pozostają pod stałą opieką lekarską. Rodzina oprócz wyzwań związanych z chorobą dzieci i zapewnieniem im specjalnej opieki zmaga się z trudną sytuacją finansową. Ze względu na konieczność sprawowania opieki nad niepełnosprawnymi dziećmi przez panią Iwonę, utrzymanie całej rodziny spoczywa na barkach pana Krzysztofa.

Pani Iwona i pan Krzysztof stworzyli kochającą się rodzinę. Ich priorytetem są dzieci, którym chcą zapewnić lepsze warunki do życia. Obecnie, wszyscy mieszkają w wynajętym mieszkaniu. Dzięki z trudem zaoszczędzonym środkom na działce odziedziczonej przez panią Iwonę, małżeństwo rozpoczęło budowę domu jednorodzinnego o powierzchni 120 m2. Z uwagi na brak funduszy udało się zrealizować tylko część prac budowlanych. Pani Iwona i pan Krzysztof marzą o tym, aby dokończy budowę domu i zapewni swoim dzieciom ich „miejsce na ziemi”.

Dlaczego to robimy?

Budimex od lat działa w oparciu o społeczną odpowiedzialność realizując szereg działań na rzecz społeczności lokalnych. Zawsze po każdej budowie, którą realizujemy zostawiamy po sobie coś trwałego i dobrego dla społeczności, które żyją w jej sąsiedztwie. Historia pani Iwony i pana Krzysztofa bardzo nas poruszyła, dlatego postanowiliśmy pomóc rodzinie spełnić marzenia o własnym i bezpiecznym domu poprzez dokończenie go i oddanie w stanie „pod klucz”.

Zdecydowaliśmy się wziąć udział w inicjatywie „Dom z serca” z kilku powodów. Pierwszy to taki, iż uważamy, że cel jest bardzo szczytny, a razem wspólnie z innymi firmami możemy zmienić czyjeś życie na lepsze.
Po drugie ważna jest dla nas społeczna odpowiedzialność i dbanie o otoczenie na terenie którego pracujemy. A trzeci to taki, że mówimy w firmie, że „na gruntach Keller toczy się życie”. Nasze prace są zawsze „mało widoczne” więc teraz chcemy dołożyć cegiełkę do stabilnych fundamentów życia potrzebującej rodziny.

Od początku istnienia Drutex angażuje się w życie społeczne wspierając różnego rodzaju eventy czy akcje charytatywne. Dla nas niesienie pomocy innym jest po prostu zdrowym nawykiem. Można rzec, że mamy to we krwi. Z naszego doświadczenia mogę potwierdzić, że słowa nieznanego autora są prawdziwe, sprawdzają się: „Dobro. Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz.

Leszek Gierszewski

założyciel i prezes DRUTEX S.A.

Z przyjemnością zdecydowaliśmy się zaangażować w akcję „Dom z serca”, aby pomóc rodzinie spełniać ich marzenia, rozwijać pasje i zainteresowania dzieci. Jesteśmy przekonani, że pozytywnie wpłyną one na przyszłość całej rodziny. Mamy nadzieję, że nasza pomoc choć odrobinę sprawi, że uśmiech na stałe zagości na twarzach dzieci, bo – jak mawiał Janusz Korczak – „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Angażujemy się w szereg przedsięwzięć charytatywnych, dlatego też decyzja o udziale w 2 edycji akcji #DomZserca była natychmiastowa. Tak jak to miało miejsce w przypadku pierwszej edycji, tak i w tej chętnie damy coś od siebie. Cieszymy się, że razem z innymi partnerami możemy przyczynić się do poprawy życia Pani Iwony i Pana Krzysztofa. Warto pomagać.

Misją SunSol jest pozostawienie czystego środowiska dla przyszłych pokoleń i zapewnienie bezpiecznego życia na Ziemi dla kolejnych pokoleń. Zdaję sobie sprawę z zagrożenia, jakim jest m.in. wysoka emisja CO2 do atmosfery. Chcę przyczynić się do ocalenia Ziemi, by nasze dzieci i wnuki mogły cieszyć się czystym powietrzem i zdrowym środowiskiem naturalnym. Gdy usłyszałem o akcji Budimeksu „Dom z Serca”, od razu poczułem, że chcę dołożyć swoją cegiełkę do tak szlachetnej inicjatywy. Nie ma nic cenniejszego niż ofiarowanie pomocy z potrzeby serca. Szczególnie tym, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują. Wiem, że potrzeba domu jest jednym z najważniejszych ludzkich pragnień, a zapewnienie takiego bezpiecznego miejsca i w dodatku bezpiecznego energetycznie wpisuje się idealnie w moją życiową misję i w misję SunSol.

Michał Kitkowski

Prezes Zarządu SunSol

W filozofię i misję firmy CREATON Polska nierozerwalnie wpisana jest odpowiedzialność – odpowiedzialność za nasze produkty, zatrudnionych pracowników, ale także środowisko oraz otaczający nas świat. Dlatego też CREATON Polska postanowił włączyć się do akcji „Dom z serca”, z radością wspierając budowę domu dla Pani Iwony, Pana Krzysztofa i ich dzieci. Jesteśmy dumni, że możemy wziąć udział w tej szlachetnej inicjatywie, która ma szansę odmienić ich życie. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa, jakie gwarantuje własny dom.

Firma Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o. z ogromną przyjemnością przystąpiła do drugiej edycji programu „Dom z serca”. Takie inicjatywy wsparcia są bardzo cenne i nam jako Daikin doskonale znane. W swojej historii ponad 20 lat w Polsce mieliśmy okazję wspierać między innymi akcję Szlachetnej Paczki, fundację Ronalda McDonalda, Fundację Leny Grochowskiej czy fundację Tęczowy Dom. Ten projekt pozwala nam po raz kolejny okazać wsparcie potrzebującej rodzinie. Jako Daikin doskonale zdajemy sobie sprawę, że oprócz świata biznesu w którym jako lider w branży działamy na co dzień, istnieje również zupełnie inny świat, ten zwyczajny życiowy, w którym osoby samodzielnie walczą nie o zyski i profity, tylko o własne dobro, spokój i godne życie w komfortowych warunkach. Właśnie dlatego jesteśmy dumni, że możemy przyczynić się do współtworzenia takiego domu i jego ciepła. Wierzymy, że nasz skromny wkład w postaci pompy ciepła Daikin Altherma wraz z jej uruchomieniem, będzie służył rodzinie przez długie lata zapewniając ciepło i niskie koszty eksploatacyjne, co jest niezwykle istotne. Cieszymy się mogąc współuczestniczyć w tym projekcie i mamy nadzieję, że jeszcze wiele rodzin dzięki wsparciu firmy Budimex będzie miało swój własny ciepły dom.

Cieszymy się, że jako spółka z grupy Budimex ponownie możemy wesprzeć akcję charytatywną „Dom z serca”. Jako firma zaangażowana i społecznie odpowiedzialna, która działa na rzecz lokalnych społeczności, jesteśmy przekonani, że tego rodzaju inicjatywy są niezwykle ważne i potrzebne. Mamy nadzieję, że razem z pozostałymi partnerami projektu uda nam się spełnić marzenie Pani Iwony i Pana Krzysztofa o posiadaniu własnego domu. Nie ma piękniejszego marzenia, niż to o stworzeniu dzieciom bezpiecznego miejsca, w którym będą mogły odkrywać i rozwijać swoje pasje.

Chętnie bierzemy udział w działaniach, które niosą ze sobą prawdziwą, namacalną pomoc. Wierzymy, że pomaganie ma ogromną moc gdy działa się wspólnie. Wiemy jak ważne jest posiadanie własnego miejsca, w którym możemy poczuć się komfortowo oraz bezpiecznie. Własny, w pełni wykończony dom będzie dla Pani Iwony, Pana Krzysztofa oraz dzieci dużym krokiem naprzód. Dlatego z ogromną przyjemnością dołączyliśmy do projektu. Wierzymy, że nasze lampy dodadzą temu domowi dużo ciepła oraz przyjemnej atmosfery.

Aktywność społeczna i pomaganie innym leży w DNA naszej marki, więc bez wahania włączyliśmy się w projekt „Dom z serca”. Jesteśmy firmą z ponad 35-letnim doświadczeniem i od początku naszej działalności, angażujemy się w różnego rodzaju inicjatywy, które niosą realną, konkretną pomoc dla tych, którzy potrzebują wsparcia. Tak właśnie dzieje się w ramach tego ważnego społecznie projektu. Wierzymy, że nawet z pozoru niewielka zmiana, jaką jest pomalowanie wnętrz domu, przynosi niesamowity efekt i wywołuje kolejne, pozytywne metamorfozy. Dlatego jesteśmy dumni, że wspólnie z innymi firmami, możemy dzielić się dobrem, żeby stworzyć przytulny dom dla beneficjentów akcji.

Do akcji Dom z Serca dołączamy po raz drugi, bo wiemy jakim niepowtarzalnym uczuciem jest móc otworzyć drzwi do swojego wymarzonego domu. W PORTA wiemy, że warto sobie pomagać, w tych mniejszych i tych większych sprawach. Gdy dowiedzieliśmy się o 2 edycji Domu z Serca i kolejnej potrzebującej rodzinie, postanowiliśmy bez wahania otworzyć się na pomoc.

Marka WIŚNIOWSKI od początku swojej działalności jest blisko klientów i wsłuchuje się w ich potrzeby. Niesienie pomocy oraz zaangażowanie w różne akcje prospołeczne wpisane jest w nasze DNA. Wiemy, że prawdziwy dom to bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo rozumiane wielopłaszczyznowo – także w obszarze stolarki otworowej. Dlatego marka WIŚNIOWSKI dołącza do drużyny „Domu z Serca” z misją wspierania bezpieczeństwa najbardziej potrzebujących rodzin w Polsce. Jesteśmy dumni, że nasze produkty mogą dodawać skrzydeł potrzebującym.

RTV EURO AGD jest postrzegane przez konsumentów jako marka bliska – nie tylko w wymiarze geograficznym, ale też emocjonalnym – jako marka budząca zaufanie. Chcemy być tam, gdzie są nasi klienci, czujemy się odpowiedzialni za nasze otoczenie i chcemy je świadomie kształtować, także poprzez wsparcie wartościowych inicjatyw społecznych oraz niesienie pomocy tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Od lat angażujemy się w akcje charytatywne i CSR, uznając to za jeden z istotnych obszarów w naszej strategii. Inicjatywę „Dom z serca” postanowiliśmy wesprzeć już kolejny raz, bo wierzymy, że wspólnym działaniem można zrobić coś naprawdę ważnego i wartościowego. Cieszymy się, że w projekt zaangażowało się tak wiele firm, którym tak samo, jak nam, zależy na bezinteresownym niesieniu pomocy.

Z przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie do udziału w projekcie „Dom z serca”. Inicjatywa jest nam tym bardziej bliska, że ATUT RENTAL to firma rodzinna. Cieszymy się, że możemy przyczynić się do realizacji tego wyjątkowego przedsięwzięcia i spełnienia marzeń o własnym domu.

Partnerzy

Generalny wykonawca

Chcesz dołączyć do projektu? Zapraszamy do kontaktu: