Jako spółka należąca do Grupy Budimex, FBSerwis została zaproszona do udziału w akcji #DomZSerca, a jej Zarząd oraz pracownicy od razu zadeklarowali chęć współpracy przy tej niezwykłej inicjatywie. Decyzję o pomocy przy budowie domu podjął Ferdynand Waliszewski, Dyrektor Dywizji Utrzymania Infrastruktury, Członek Zarządu FBSerwis.

Staramy się w ramach naszych możliwości i zakresu prowadzonej działalności odpowiedzieć na każde zaproszenie, każdą tego typu akcję. „Dom z serca” to wspaniała inicjatywa Grupy Budimex, której jesteśmy częścią. Nie mogło więc nas zabraknąć – podkreśla Ferdynand Waliszewski.

Zakres wykonanych przez FBSerwis prac był następujący:

– opaska wokół budynku mieszkalnego i garażu, która została wykonana z kruszywa i obramowana obrzeżem betonowym;

– schody wejściowe do budynku wraz ze spocznikiem;

– podjazd, jak również chodniki z kostki o łącznej powierzchni ok 110 m2;

– odprowadzenie wody opadowej z dachu;

– zahumusowanie wraz z obsianiem i niwelacją terenu o powierzchni ok 500m2.

Prace były wykonywane – pod naprzemiennym nadzorem Pawła Heidka, Łukasza Ferenca i Przemysława Sobczaka – przez 8 pracowników fizycznych kontraktu, realizującego kontrakt na kompleksowe, całoroczne utrzymanie drogi ekspresowej S8 (od Węzła Wieluń do Węzła Łask). Jest ona strategiczną trasą łączącą Łódź z Dolnym Śląskiem.

Projekt „Dom z serca” spotkał się z ogromnym entuzjazmem pracowników, zajmujących się jego bezpośrednią realizacją. Prace przebiegały bardzo sprawnie. Od czasu do czasu na placu budowy pojawiały się dzieci Pani Magdy, które z zainteresowaniem śledziły postępy prac. Niecierpliwość i nadzieja, z jaką czekały na swój nowy dom, były dla pracowników FBSerwis dodatkową motywacją do działania.

FBSerwis chętnie angażuje się w działania z zakresu odpowiedzialności społecznej. Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć ten projekt, wykorzystując zawodowe umiejętności oraz wielkie serca naszych pracowników. Jesteśmy dumni, że pomogliśmy rodzinie Pani Magdy, sprawiając, że zamieszkała w godziwych warunkach” – zwraca uwagę Magdalena Nowicka, Kierownik Działu Marketingu FBSerwis.

26 marca nadszedł dzień przekazania pani Magdzie i jej rodzinie kluczy do ich nowego domu. Dzięki zaangażowaniu FBSerwis na rzecz projektu „Dom z serca” oraz ponad 20 pozostałych partnerów, rodzina zamieszkała w domu wykończonym pod „klucz” o powierzchni 220 m2, w którym dzieci mają odpowiednie warunki do życia, nauki i rozwijania swoich talentów.

„Całej rodzinie Pani Magdy życzymy, aby w nowych murach zawsze gościło szczęście i radość. Aby ten wspaniały dom dawał poczucie bezpieczeństwa i był fundamentem całej rodziny.” – powiedział Ferdynand Waliszewski, Dyrektor Dywizji Utrzymania Infrastruktury, Członek Zarządu FBSerwis.

„Życzymy Pani Magdzie przede wszystkim, żeby te „cztery ściany”, które otrzymała z inicjatywy Budimeksu i pozostałych partnerów projektu, wypełniły się miłością. By „Dom z serca” był dla rodziny Pani Magdy bezpiecznym i radosnym miejscem, w którym ona i  jej dzieci będą mogły realizować plany na lepszą przyszłość.” – dodaje Paweł Heidek, Kierownik Kontraktu.